potvynis 642x410

Balandžio mėnesį smarkūs potvyniai nusiaubė Centrinės Azijos regionus, ypač Kazachstaną ir agresorę Rusiją. Patvinus Uralo, Tobolo ir Išimo upėms, skaičiuojama, kad tokio masto potvyniai regione didžiausi per pastaruosius aštuoniasdešimt metų. Į klausimus, kaip šiuos potvynius mato palydovai, koks jų mastas ir galimos priežastys, atsako Vilniaus universiteto (VU) Geomokslų instituto geografai Elzė Buslavičiūtė ir dr. Laurynas Jukna.

Skaityti daugiau...

90150001 850x491 642x410
 
Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Didaktikos centras reaguodamas į mokytojų poreikį ir metodinės medžiagos trūkumą pagal atnaujintas bendrąsias programas parengė metodinę medžiagą, kuri padėtų chemijos mokytojams lengviau perprasti branduolių magentinio rezonanso spektrinę analizę, bei organinių reakcijų mechanizmus. Metodę medžiagą parengė docentė dr. Ieva Žutautė, docentė dr. Virginija Jakubkienė ir doktorantė Indrė Misiūnaitė. Primename, kad mokytojai visada gali kreiptis į Didaktikos centrą rūpimais klausimais .
 

tfs nuotrauka

 

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tęsdama bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais, kviečia būsimuosius VU Gyvybės mokslų centro, Chemijos ir geomokslų fakulteto, Medicinos fakulteto bei Matematikos ir informatikos fakulteto 1 kurso magistrantūros studijų studentus Bendrovėje rengti antrosios (magistro) studijų pakopos baigiamuosius darbus.

Skaityti daugiau...

tfs nuotrauka

 

UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“, tęsdama ilgametį bendradarbiavimą su Lietuvos universitetais, kviečia Vilniaus universiteto VU Gyvybės mokslų centro, Chemijos ir geomokslų fakulteto, Medicinos fakulteto bei Matematikos ir informatikos fakulteto būsimus 3 ir 4 kurso bakalauro studentus Bendrovėje rengti pirmosios (bakalauro) studijų pakopos baigiamuosius darbus.

Skaityti daugiau...

screenshot 2024 04 25 at 11 15 28 kvieciame dalyvauti nuotolineje paskaitoje pilieciu mokslas neisnaudota galimybe lietuvos mokslininkams

Balandžio 18 d. įvykęs Piliečių mokslo mėnesiui paminėti skirtas renginys „iNaturalist: kaip pažįstant gamtą prisidėti prie mokslinių atradimų?“ sutraukė gausų dalyvių būrį. Pasitelkdami „iNaturalist“ programėlę, renginio dalyviai praktiškai išbandė piliečių mokslo metodą ir atrado daugiau nei 50 skirtingų biologinių rūšių, įsikūrusių VU bibliotekos MKIC pašonėje! Renginio sėkmės pakylėti, kviečiame pratęsti pažintį su piliečių mokslu, šįkart, į piliečių mokslo fenomeną žvelgiant iš teorinės perspektyvos, ir dalyvauti balandžio 30 d. 10 val. vyksiančioje nuotolinėje paskaitoje „Piliečių mokslas – neišnaudota galimybė Lietuvos mokslininkams?“. Renginį ves Lietuvos Piliečių mokslo asociacijos vadovė dr. Monika Mačiulienė. Monika jau ne vienus metus užsiima aktyvia piliečių mokslo idėjų populiarinimo ir sklaidos veikla ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Džiaugiamės suteikta galimybe piliečių mokslu besidominčiai bendruomenei pristatyti aktualias piliečių mokslo tendencijas, kurios Lietuvoje lieka mokslinių tyrimų periferijoje.

Skaityti daugiau...

amt2024 invitation

Gerbiami kolegos,

 

mums bus malonu susitikti su Jumis 26-ojoje tarptautinėje konferencijoje-mokykloje "Pažangiosios medžiagos ir technologijos", kuri vyks 2024 m. rugpjūčio 26-30 d. Palangoje, Lietuvoje.

Konferenciją organizuoja Kauno technologijos universitetas, Lietuvos medžiagų tyrimo draugija, Vilniaus universitetas, Latvijos universitetas, Rygos technikos universitetas, Tartu universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Pietų Danijos universitetas ir Taikomųjų tyrimų institutas "Perspektyvios technologijos".

Konferencijos-mokyklos temos ir sritys:

  • Paviršių analizės metodai;
  • Paviršių inžinerija ir nanostruktūros;
  • Elektroninės ir optinės medžiagos;
  • Keramika;
  • polimerai ir kompozitai;
  • Pažangiosios inžinerinės medžiagos;
  • Medžiagos energetikai.

 

Skaityti daugiau...
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos