screenshot 325

Nacionalinė konferencija „TEMINĖ LIETUVOS KARTOGRAFIJA: NUO PRAEITIES IKI DABARTIES“

„CARTOGRAPHIA THEMATICA LITHUANIAE: A PRAETERITO AD HUNC DIEM“

Vilnius, 2024 metų balandžio 18 d.

Konferencija vyks Vilniaus universiteto Geomokslų institute (M.K.Čiurlionio 21, 214 auditorija)

Konferencijos pradžia 12 valandą.

Konferencijos programa

1. Algimantas Grigelis, Leonora Živilė Gelumbauskaitė. Stanislovas Stašicas ir jo Lietuvos Lenkijos geologinis 1807 metų žemėlapis.

2. Greta Kasputė, Urtė Prentice. Geobotaninė kartografija: atitinkamo laikotarpio duomenų analizės iššūkiai.

3. Algimantas Česnulevičius. Mikalojaus Kristupo Radvilos žemėlapio svarba Vidurio Europos kartografiniam pažinimui.

4. Valdas Urbanavičius. XX a. – pirmieji lietuviški topografiniai žemėlapiai.

5. Artūras Bautrėnas. Kartografijos akliesiems raida Lietuvoje.

6. Filomena Kavoliutė. Lietuvos kraštovaizdžio kartografavimo raida XX šimtmetyje.

7.  Eugenija Rudnickaitė. Kunigaikščio Antano Giedraičio žemėlapio išskirtinumas.

8. Valdas Rakutis. Karo kartografija Lietuvoje XVI-XVIII amžiuje.

9. Algimantas Česnulevičius. Joachimas Lelevelis – žemėlapių spausdinimo technologijų kūrėjas.